In 2018 deed de gemeente Hellendoorn voor de 47e keer mee aan de Nationale Boomfeestdag. Wethouder Thomas Walder heeft op 14 maart 2018 samen met kinderen van
basisschool ‘De Schaapskooi’ de eerste sierkers (Prunus yedoensis) van het voorjaarsbloesempad aan de Oranjestraat in de grond gezet. Vervolgens hebben de kinderen de volgende 45 sierkersen langs het wandelpad naast de oude spoorsloot geplant.
De bloeitijd is in april, de bloemen zijn in de knop lichtroze en daarna vrijwel wit of bleekroze. De bloemen verschijnen voor de bladeren. Ze verspreiden dan een zwakke amandelgeur. In het voorjaar is de boom drachtboom voor bijen, in de herfst een voedselboom voor vogels
Als je een bloeiende Japanse kersentuin wilt zien, moet je in april naar Amstelveen. In die tuin zijn 400 Prunus yedoensis geplant. In oktober 2000 schonk The Japan Women’s Club in Amstelveen deze bomen aan de bevolking van Nederland, ter gelegenheid van de 400 jarige betrekkingen tussen Japan en Nederland. Sinds die tijd organiseert de Japanse ambassade in Den Haag, samen met een aantal organisaties, waaronder The Japan Women’s Club, elk jaar rond begin april een ‘hanamimatsuri’ (Cherry Blossom Festival) in het Kersenbloesempark in Amstelveen.
Yedoensis betekent afkomstig van Yedo=Tokio. De Prunus yedoensis is het symbool van Japan en in het bijzonder van Tokio.
Locatie: Oranjestraat Nijverdal
Coördinaten: 52.368048, 6.459434
Bron:
* Bronnen algemeen.